Model doradztwa w obszarze finansów osobistych w Polsce na tle doświadczeń międzynarodowych

Krzysztof Waliszewski

Abstract

Monografia o imponującej zawartości faktograficznej jest pierwszym w Polsce tak kompleksowym studium doradztwa w obszarze finansów osobistych w Polsce na tle doświadczeń międzynarodowych, przez co wypełnia istniejącą lukę piśmienniczą. W monografii dokonano diagnozy modelu doradztwa finansowego oraz określono przyszły jego model według autorskiej koncepcji. Olbrzymia baza dokumentacyjna książki, systematyczność analiz uwzględniających wątki ekonomiczne, prawne i organizacyjne, wybitna znajomość badanej tematyki przez autora publikacji czyni ją niezmiernie użyteczną merytorycznie dla praktyków życia gospodarczego oraz badaczy zjawiska, inspirując do podejmowania dalszych badań w tym obszarze. Książka może być znakomitym podręcznikiem dla studentów o kierunkach ekonomicznych oraz dla doradców finansowych i osób przygotowujących się do pracy w zawodzie doradcy. W kompleksowym ujęciu tematu wykorzystano liczne dane, krajową i międzynarodową literaturę przedmiotu oraz badania własne.
Book typeMonograph
Author Krzysztof Waliszewski (WE / KB)
Krzysztof Waliszewski,,
- Department of Banking
Publisher name (outside publisher list) Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Publishing place (Publisher address)Poznań
ISBN9788374178976
Issue year2016
Pages461
Publication size in sheets23.05
Keywords in Polishdoradztwo finansowe, finanse osobiste, finanse gospodarstw domowych
Prize LevelExcelent
AwardNagroda Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia na­ukowe w zakresie finansów, 2017, Polish Academy of Sciences (PAN) [Komitet naukowy Polskiej Akademii Nauk]
Languagepl polski
Score (nominal)50
ScoreMinisterial score = 50.0, 06-12-2019, MonograhOrBookNotMainLanguagesAuthor
Citation count*6 (2020-01-15)
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?