Interdyscyplinarny rozwój metodologii badania sieci

Justyna Światowiec-Szczepańska , Michał Zdziarski

The paper sets out to illustrate the interdisciplinary nature of network research. While pointing out fundamental differences in interpreting network links and link formation mechanisms between social and natural sciences, the authors discuss the extent to which research methods applied by natural sciences can be transferred to the study of social networks in management science.
Author Justyna Światowiec-Szczepańska (WZ / KZS)
Justyna Światowiec-Szczepańska,,
- Department of Strategic Management
, Michał Zdziarski - University of Warsaw (UW)
Michał Zdziarski,,
Other language title versionsInterdisciplinary Development of Network Research Methodology
Journal seriesZeszyty Naukowe Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, ISSN 1642-9605, (B 6 pkt)
Issue year2017
Keywords in Polishinterdyscyplinarność sieci, powiązania sieciowe, sieci społeczne
Abstract in PolishCelem artykułu jest przedstawienie interdyscyplinarnego charakteru badań sieci. Ukazano w nim odmienny sposób rozumienia powiązań sieciowych oraz mechanizmów tworzenia sieci w szeroko rozumianych naukach społecznych i przyrodniczych. Jednocześnie przedstawiono możliwości i ograniczenia transferu metod badawczych rozwiniętych w naukach przyrodniczych do badań sieci społecznych w zarządzaniu.
URL http://www.bibliotekacyfrowa.wsb.wroclaw.pl:8080/Content/597/Interdyscyplinarny+rozw%C3%B3j+metodologii+badania+sieci.pdf
ScoreMinisterial score = 6.0, 23-03-2020, ArticleFromJournal
Additional fields
Tytuł numeruStrategie przedsiębiorstw w sieci