Aplikacje mobilne i innowacje technologiczne w handlu

Wiesław Ciechomski

Abstract

Artykuł jest poświęcony znaczeniu aplikacji mobilnych i innowacji technologicznych w funkcjonowaniu nowoczesnego handlu. Celem rozważań jest podkreślenie znaczenia innowacji, w tym głównie technologicznych i asortymentowych, w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwami handlowymi. Autor charakteryzuje zasady funkcjonowania aplikacji mobilnych oraz opisuje korzyści, jakie przynoszą one klientom. Ponadto podaje i komentuje wiele przykładów ilustrujących najnowsze innowacje technologiczne, które są testowane i wdrażane przez detalistów w Polsce. W konkluzji autor dowodzi, że przyszłością handlu jest intensywny rozwój sprzedaży wielokanałowej (tzw. omnichannel). Wynika to z faktu, iż wzbogacenie oferty sklepu stacjonarnego formułą e-sklepu i wykorzystanie aplikacji mobilnych (e-commerce i m-commerce) powinno przynieść optymalne rezultaty. Źródło sukcesu tkwi bowiem we wzajemnie uzupełniających się, zintegrowanych kanałach dystrybucji.Słowo innowacja pochodzi z języka łacińskiego od wyrazu innovatio oznaczającego nowość, odnowienie, zmianę, reformę. Innowacja może być rozpatrywana jako zbiór czynności w ramach wprowadzania czegoś nowego lub jako efekt finalny tego procesu. Przedmiotem rozważań w niniejszym artykule są innowacje technologiczne w handlu, w tym aplikacje mobilne. Sektor usług, a w tym działalność handlowa, jeszcze do niedawna był uznawany za niepodatny na postęp techniczny czy innowacje.
Author Wiesław Ciechomski (WZ / KHiM)
Wiesław Ciechomski,,
- Department of Trade and Marketing
Journal seriesPrzemysł Spożywczy, ISSN 0033-250X, e-ISSN 2449-996X, (B 12 pkt)
Issue year2017
Vol71
No1
Pages23-25
Publication size in sheets0.3
Keywords in Polishhandel detaliczny, innowacja, marketing
URL http://sigma-not.pl/publikacja-103653-aplikacje-mobilne-i-innowacje-technologiczne-w-handlu-przemysl-spozywczy-2017-1.html
Languagepl polski
Score (nominal)12
Score sourcejournalList
ScoreMinisterial score = 12.0, 27-03-2020, ArticleFromJournal
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?