Sekurytyzacja jako metoda oddłużenia polskich szpitali

Aldona Kamela-Sowińska

Securitization transactions become more popular across the world every year. In Poland this financial technique is still consider a young, unpopular and relatively unknown. The aim of this article is to describe the role, possibilities and opportunities of securitization in process of debt restructurization and economic recovery of hospitals in Poland.
Autor Aldona Kamela-Sowińska (WZ / KR)
Aldona Kamela-Sowińska
- Katedra Rachunkowości
Inne wersje tytułuSecuritization as the Tool of Hospitals Debt Restructurization
Tytuł czasopisma/seriiZeszyty Naukowe Uniwersytet Szczeciński. Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia, [Zeszyty Naukowe Uniwersytet Szczeciński. Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia], ISSN 2450-7741, e-ISSN 2300-4460, [1733-2842], (B 9 pkt)
Rok wydania2014
Nr67
Paginacja911-920
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.5
Słowa kluczowe w języku polskimsekurytyzacja, szpitale, oddłużenie
Słowa kluczowe w języku angielskimsecuritization, hospitals, debt restructurization
Streszczenie w języku polskimGłównym celem artykułu jest zwrócenie uwagi na realną możliwość wykorzystania sekurytyzacji do oddłużenia polskich szpitali. W artykule przedstawiony został autorski pomysł oddłużenia polskich szpitali w oparciu o zabezpieczenie na akcjach skarbu państwa, bez zwieszania deficytu budżetowego, bez udziału środków unijnych, bez zwiększenia potrzeb pożyczkowych państwa, bez ściągania dodatkowych opłat lub podatków, bez zmiany prawa i wprowadzania nowych rozwiązań prawnych, bez robienia wyjątków w prawie, bez dyskryminowania firm prywatnych i bez potrzeby prywatyzacji szpitali.
URL http://wneiz.pl/nauka_wneiz/frfu/67-2014/FRFU-67-911.pdf
Językpl polski
Punktacja (całkowita)9
Żródło punktacjijournalList