Dychotomiczny charakter nowych technologii w zarządzaniu projektami

Fabian Siemiatowski

Nowe technologie, w kontekście zarządzania projektami, mają dwa zasadnicze znaczenia. Pierwsze, to procesy i produkty (np. narzędzia informatyczne) umożliwiające usprawnienie pracy wszystkich interesariuszy projektu, przepływu informacji, podejmowania decyzji, kontroli itp. Drugie, to zarządzanie projektami w obszarze nowych technologii, np. projektami badawczo-rozwojowymi mającymi za cel wytworzenie innowacyjnych produktów (lub procesów), służących np. całej gospodarce, odbiorcom produktów, klientom, a nawet samemu zarządzaniu projektami. W takim kontekście nowe technologie stanowią zarówno nowe wyzwanie metodologiczne dla zarządzania projektami (metodyki zarządzania projektami wdrożeniowymi czy badawczo-rozwojowymi), jak i szansę na usprawnienie procesów zarządzania projektami z wykorzystaniem innowacji.
Author Fabian Siemiatowski (UEP)
Fabian Siemiatowski,,
- Poznań University of Economics and Business
Book Kowalczyk Elżbieta, Roszyk-Kowalska Gabriela (eds.): Człowiek w organizacji XXI wieku. Wyzwania dla współczesnego zarządzania, 2016, Uniwersytet Ekonomiczny. Studenckie Koło Naukowe Psychologii Biznesu, ISBN 978-83-942296-2-7, 118 p.
Keywords in Polishzarządzanie projektami, nowe technologie
URL http://www.wbc.poznan.pl/Content/409257/Czlowiek_w_organizacji_XXI_wieku.pdf
ScoreMinisterial score = 0.0, 05-12-2019, MonographChapterAuthor - za mała objętość monografii w arkuszach wydawniczych: 5.9