Kobiecość w zarządzaniu

Katarzyna Mierzejewska

Rozdział porusza tematykę obecności kobiet i ich roli w obszarze zarządzania. Zaprezentowano w nim różnice między kobietami i mężczyznami pod względem cech biologicznych, socjologicznych i psychologicznych. Poruszona została również kwestia wpływu cech kulturowo przypisywanych kobietom na styl ich zarządzania i przewodzenia. Zmiany systemów politycznych na świecie, postępujące procesy globalizacji i rozwój gospodarek przyczyniły się do zmiany systemów wartości społeczeństw, które przełożyły się także na modele zarządzania. Przeprowadzone w 12 krajach badania pokazały, iż współczesne zarządzanie oprócz wartości męskich potrzebuje również pierwiastka żeńskiego. Opracowanie unaocznia, że zróżnicowanie kadry kierowniczej pod względem płci to duża szansa dla przedsiębiorstw.
Author Katarzyna Mierzejewska (WZ / KTOiZ)
Katarzyna Mierzejewska,,
- Department of Organisation and Management Theory
Book Kowalczyk Elżbieta, Roszyk-Kowalska Gabriela (eds.): Człowiek w organizacji XXI wieku. Wyzwania dla współczesnego zarządzania, 2016, Uniwersytet Ekonomiczny. Studenckie Koło Naukowe Psychologii Biznesu, ISBN 978-83-942296-2-7, 118 p.
Keywords in Polishkobiety, mężczyźni, kobiecość, męskość, płeć żeńska, płeć męska, czas kobiet, kobiecy styl zarządzania, różnorodność
URL http://www.wbc.poznan.pl/Content/409257/Czlowiek_w_organizacji_XXI_wieku.pdf
ScoreMinisterial score = 0.0, 31-12-2019, MonographChapterAuthor - za mała objętość monografii w arkuszach wydawniczych: 5.9