E-learning jako forma doskonalenia studentów uczelni wyższych

Justyna Kozłowska

Currently, e-learning is a common form of improvement on all levels of education and during the work. The purpose of this article is to present the development of e-learning in Poland, with the main accent on universities. This issue is include in the individual points: the concept and the advantages and disadvantages of e-learning and the regulation of e-learning. The culminating part of the article is to present evidence indicating use of e-learning in improving university students and presentation of the most commonly used e-learning platform - Moodle.
Author Justyna Kozłowska (UEP)
Justyna Kozłowska,,
- Poznań University of Economics and Business
Other language title versionsE-learning as a form of Improving University Students
Journal seriesRynek Społeczeństwo Kultura, ISSN 2300-5491, e-ISSN 2449-948X, (B 6 pkt)
Issue year2017
No1(22)
Keywords in Polishe-learning, e-nauczanie, Moodle, doskonalenie, uczelnie wyższe
Abstract in PolishE-learning stanowi obecnie powszechną formę doskonalenia zarówno na wszystkich poziomach edukacji, jak i podczas wykonywania pracy zawodowej. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie rozwoju e-learningu w Polsce, z głównym akcentem położonym na uczelnie wyższe. Problematyka ta została zawarta w poszczególnych punktach, w których poruszono następujące kwestie: pojęcie oraz zalety i wady e-learningu oraz uregulowania prawne stosowania e-nauczania. Kulminacyjnym elementem artykułu jest przedstawienie przesłanek wskazujących na wykorzystanie e-learningu w doskonaleniu studentów uczelni wyższych oraz omówienie funkcjonowania najczęściej wykorzystywanej platformy e-learningowej, jaką okazuje się być Moodle.
URL http://www.kwartalnikrsk.pl/assets/rsk1-2017-kozlowska.pdf
ScoreMinisterial score = 6.0, 31-03-2019, ArticleFromJournal