Strategie rozwoju polskich przedsiębiorstw z branży modowej – studium porównawcze na przykładzie LPP i CCC

Magdalena Wieja

Abstract

Branża modowa ze względu na swoją wartość i zróżnicowanie stanowi istotny element światowej gospodarki. Polski rynek modowy stanowi szczególnie interesujący przedmiot badań, bo choć żadne z polskich miast nie jest nazywane stolicą mody to polscy projektanci i marki modowe mogą poszczycić się wieloma sukcesami zarówno na krajowym jak i zagranicznych rynkach. Dlatego w artykule poruszona została kwestia działalności i strategii rozwoju dwóch polskich przedsiębiorstw z branży modowej: LPP i CCC, która uważane są za liderów branży. Na podstawie przeglądu literatury wyznaczono kryteria porównania przedsiębiorstw i ich strategii rozwoju, którymi są: model marki modowej, pozycja rynkowa, kierunki ekspansji geograficznej oraz model biznesowy. Głównym celem artykułu jest wskazanie jakie są podobieństwa i różnice w strategiach rozwoju dwóch polskich przedsiębiorstw modowych czyli CCC i LPP, jak również wskazanie praktycznych wniosków dla innych przedsiębiorstw z branży modowej, dla których LPP i CCC mogą stanowić benchmark.
Author Magdalena Wieja (UEP)
Magdalena Wieja,,
- Poznań University of Economics and Business
Pages137-143
Publication size in sheets0.5
Book Nyćkowiak Jędrzej , Pryliński Wojciech (eds.): Badania i Rozwój Młodych Naukowców. Nauki humanistyczne i społeczne. Nauki humanistyczne i społeczne Część IV – Ekonomia, Gospodarka i Państwo, Badania i Rozwój Młodych Naukowców w Polsce - Monografie, 2019, Młodzi Naukowcy, ISBN 978-83-66139-18-3, [978-83-66392-16-8], 148 p.
Keywords in Polishmoda, ekspansja, odzież, obuwie
Keywords in Englishfashion, retail expansion, clothes, shoes
Languagepl polski
Score (nominal)5
Score sourcepublisherList
ScoreMinisterial score = 5.0, 22-04-2020, MonographChapterAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?