Analiza spójności deklarowanych właściwości kosmetyków z ich składem według nazw INCI na przykładzie produktów z linii NIVEA Sensitive

Paulina Malinowska

Abstract

W ramach niniejszej pracy przeprowadzono analizę oświadczeń marketingowych znajdujących się na opakowaniach jednostkowych kosmetyków dla cery wrażliwej z linii NIVEA Sensitive oraz oceniono spójność deklarowanych właściwości ze składem chemicznym produktów (wg nazw INCI). Analiza wykazała, że deklaracje dotyczące grupy docelowej, działania i efektów stosowania produktów są prawidłowo dobrane do rzeczywistych potrzeb grupy docelowej, jaką są osoby z cerą wrażliwą. Na opakowaniach badanych kosmetyków nie pojawiają się opisy właściwości substancji aktywnych, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów. Deklarowane przez producenta właściwości, działanie i efekty stosowania kosmetyków odnoszą się do ich całych formuł, nie pojedynczych składników w nich zawartych.
Author Paulina Malinowska (WT / KTiAI)
Paulina Malinowska,,
- Department of Technology and Instrumental Analysis
Journal seriesPolish Journal of Cosmetology, ISSN 1731-0083, (B 7 pkt)
Issue year2014
Vol17
No2
Pages158-164
Publication size in sheets0.5
Keywords in Polishdeklaracje marketingowe, deklarowane właściwości, kosmetyki dla cery wrażliwej
Languagepl polski
Score (nominal)7
Score sourcejournalList
ScoreMinisterial score = 4.0, 13-12-2019, ArticleFromJournal
Ministerial score (2013-2016) = 7.0, 13-12-2019, ArticleFromJournal
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?