Kolorymetryczne wskaźniki obecności tlenu oparte na TiO2 oraz zieleni metylenowej i czerwieni metylowej

Tomasz Pawłowski , Wojciech Zmudziński

Celem pracy była ocena możliwości wykorzystania czerwieni metylowej i zieleni metylenowej do produkcji kolorymetrycznych wskaźników obecności tlenu aktywowanych promieniowaniem UV. Dokonywano pomiaru czasu redukcji i utleniania w zależności od zastosowanego stężenia oraz selektywnego donora elektronów.
Publication typeOriginal work published as abstract
Author Tomasz Pawłowski (UEP)
Tomasz Pawłowski,,
- Poznań University of Economics and Business
, Wojciech Zmudziński (WT / KTAS)
Wojciech Zmudziński,,
- Department of Food Commodity Science
Book Le Thanh-Blicharz Joanna, Lewandowicz Jacek (eds.): II Wielkopolska Konferencja Nauka Gospodarce Żywnościowej : 25 lat technologii żywności w warunkach gospodarki rynkowej : Materiały konferencyjne, 2016, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, 130 p.
Keywords in PolishTiO2, fotokataliza, czerwień metylowa, zieleń metylenowa, SED