Znaczenie przemysłu spotkań w kształtowaniu potencjału turystycznego miast

Piotr Zmyślony , Natalia Piechota

W artykule podjęto próbę określenia znaczenia przemysłu spotkań w kształtowaniu potencjału miast. W tym celu stworzono dwa syntetyczne rankingi mierzące potencjał ekonomiczny i turystyczny światowych metropolii. Porównano z nimi pozycje miast, zajmowane w zestawieniach opracowanych przez International Congress & Convention Association (ICCA) i Union of International Associations (UIA). Rezultatem końcowym jest klasyfikacja aglomeracji, bazująca na stopniu oddziaływania przemysłu spotkań na ich potencjał turystyczny.
Autor Piotr Zmyślony (WGM / KT)
Piotr Zmyślony
- Katedra Turystyki
, Natalia Piechota (WGM / KT)
Natalia Piechota
- Katedra Turystyki
Paginacja103-117
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.7
Książka Celuch Krzysztof (red.): Zarządzanie i organizacja przemysłu spotkań w Polsce. Teoria i praktyka, Monografie - Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, 2014, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, ISBN 978-83-63469-05-4, 147 s.
Słowa kluczowe w języku polskim przemysł spotkań, miasta światowej turystyki, ranking miast, turystyka biznesowa
URL http://media.wix.com/ugd/92f1c9_a0f9acd7f2954e5e9b4dd11acec50b48.pdf
Językpl polski
Punktacja (całkowita)5