Znaczenie przemysłu spotkań w kształtowaniu potencjału turystycznego miast

Piotr Zmyślony , Natalia Piechota

W artykule podjęto próbę określenia znaczenia przemysłu spotkań w kształtowaniu potencjału miast. W tym celu stworzono dwa syntetyczne rankingi mierzące potencjał ekonomiczny i turystyczny światowych metropolii. Porównano z nimi pozycje miast, zajmowane w zestawieniach opracowanych przez International Congress & Convention Association (ICCA) i Union of International Associations (UIA). Rezultatem końcowym jest klasyfikacja aglomeracji, bazująca na stopniu oddziaływania przemysłu spotkań na ich potencjał turystyczny.
Author Piotr Zmyślony (WGM / KT)
Piotr Zmyślony,,
- Department of Tourism
, Natalia Piechota (WGM / KT)
Natalia Piechota,,
- Department of Tourism
Book Celuch Krzysztof (eds.): Zarządzanie i organizacja przemysłu spotkań w Polsce. Teoria i praktyka, Monografie - Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, 2014, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, ISBN 978-83-63469-05-4, 147 p.
Keywords in Polish przemysł spotkań, miasta światowej turystyki, ranking miast, turystyka biznesowa
URL http://media.wix.com/ugd/92f1c9_a0f9acd7f2954e5e9b4dd11acec50b48.pdf
ScoreMinisterial score = 5.0, 10-11-2019, MonographChapterAuthor