Cechy przedsiębiorstw będących celem przejęcia w świetle dotychczasowych badań

Bartosz Kabaciński

The main purpose of this article is to systematize possible takeover targets characteristics. To do so, literature review has been made. Author analyzed research published between 1971 and 2009 including market for corporate control in many countries. Some common takeover targets characteristics have been shown and systematized, which is the main value of this article.
Author Bartosz Kabaciński (WZ / KFP)
Bartosz Kabaciński,,
- Department of Corporate Finance
Other language title versionsCharacteristics of Takeover Targets - Literature Analysis
Journal seriesZeszyty Naukowe Uniwersytet Szczeciński. Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia, [Zeszyty Naukowe Uniwersytet Szczeciński. Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia, Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia], ISSN 2450-7741, e-ISSN 2300-4460, [1733-2842], (B 9 pkt)
Issue year2015
Keywords in Polishfuzje, przejęcia, empiryczne finanse przedsiębiorstw, prognozowanie celów przejęć
Keywords in Englishmergers, acquisitions, empirical corporate finance, takeover targets prediction
Abstract in PolishCelem artykułu jest dokonanie systematyki czynników, które mogą determinować podatność podmiotów gospodarczych na stanie się celem przejęcia. W toku tak postawionego celu przeprowadzono studia literaturowe, które ze względu na charakter podejmowanego zagadnienia dotyczyły głównie literatury anglojęzycznej. Wartością artykułu jest całościowe spojrzenie na problem cech podmiotów przejmowanych poprzez analizę badań powstałych w dłuższym okresie czasu i dotyczących rynku kontroli obecnego w wielu krajach, a także próba wydzielenia cech o charakterze uniwersalnym.
URL http://wneiz.pl/nauka_wneiz/frfu/73-2015/FRFU-73-525.pdf
ScoreMinisterial score = 9.0, 23-12-2019, ArticleFromJournal