Przyczyny odejść z miejsca pracy i sposoby ich przezwyciężania na współczesnym rynku pracy

Agnieszka Stolarska , Paulina Śmiałek

Rozdział ukazuje istotę funkcji personalnej i polityki personalnej, do której należy motywowanie zasobów ludzkich organizacji. Dobór odpowiednich narzędzi motywowania może w istotny sposób przyczynić się do zmniejszenia rotacji pracowników w przedsiębiorstwie. Na podstawie literatury przedmiotu ukazano najważniejsze sposoby przezwyciężania rotacji pracowników. W oparciu o wyniki badań przeprowadzone przez Instytut Badawczy Randstad omówiona została rotacja pracowników na polskim rynku pracy w latach 2001‒II kwartał 2016.
Author Agnieszka Stolarska (UEP)
Agnieszka Stolarska,,
- Poznań University of Economics and Business
, Paulina Śmiałek (WZ / KZAZP)
Paulina Śmiałek,,
- KZAZP
Book Kowalczyk Elżbieta, Roszyk-Kowalska Gabriela (eds.): Człowiek w organizacji XXI wieku. Wyzwania dla współczesnego zarządzania, 2016, Uniwersytet Ekonomiczny. Studenckie Koło Naukowe Psychologii Biznesu, ISBN 978-83-942296-2-7, 118 p.
Keywords in Polishfunkcja personalna, polityka personalna, motywowanie, fluktuacja kadr
URL http://www.wbc.poznan.pl/Content/409257/Czlowiek_w_organizacji_XXI_wieku.pdf
ScoreMinisterial score = 0.0, 05-12-2019, MonographChapterAuthor - za mała objętość monografii w arkuszach wydawniczych: 5.9