Kształtowanie relacji z klientami w handlu elektronicznym

Justyna Majchrzak-Lepczyk

Abstract

Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii i środków komunikacji wywiera istotny wpływ na zmiany gospodarcze, ekonomiczne i społeczne. Ewoluują również zachowania konsumentów, którzy coraz chętniej dokonując zakupów, korzystają z handlu elektronicznego. Wzrost unifikacji produktów, zwłaszcza ich walorów materialnych, prowadzi do coraz większego nacisku na elementy niematerialne. Rosnąca rola klientów jako ostatecznych użytkowników produktów oraz ich nieustannie zmieniające się oczekiwania sprawiają, że logistyczna obsługa istotnie determinuje przewagę konkurencyjną w handlu elektronicznym. Aby móc zagwarantować właściwy poziom obsługi, niezbędna jest wiedza na temat zachowań kupujących. Sukces osiągną te firmy, które dysponują aktualnymi informacjami o preferencjach i oczekiwaniach kupujących, jednocześnie kształtując relacje z nimi. Świadomość klientów wyraźnie wzrasta, a ich oczekiwania zmierzają w kierunku wysokich standardów obsługi. Celem rozważań jest zwrócenie uwagi na rolę relacji, które kształtowane są przez przedsiębiorstwa funkcjonujące w handlu elektronicznym. Na podstawie zrealizowanych badań zaprezentowane zostaną wyniki potwierdzające ich znaczenie
Autor Justyna Majchrzak-Lepczyk (WGM / KLM)
Justyna Majchrzak-Lepczyk
- Katedra Logistyki Międzynarodowej
Paginacja85-97
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0.6
Książka Wojciech Ulrych (red.): Rozwój potencjału ludzkiego. Wybrane materiały z Międzynarodowej Konferencji „Human Potential Development”, Łódź, 28-30.05.2019, 2020, Wydawnictwo SIZ, ISBN 978-83-65766-25-0, 163 s.
Słowa kluczowe w języku polskimhandel elektroniczny, klient, relacje, obsługa logistyczna, wartość
Słowa kluczowe w języku angielskime-commerce, customer, relationships, logistics services, value
URL https://frcatel.fri.uniza.sk/hrme/ConfHPM/subory/Conf-HPD-2019.pdf
Językpl polski
Punktacja (całkowita)20
Żródło punktacjipublisherList
PunktacjaPunktacja MNiSW = 20.0, 12-05-2020, ChapterFromConference
Liczba cytowań*
Cytuj
Udostępnij Udostępnij

Pobierz odnośnik do tego rekordu


* Podana liczba cytowań wynika z analizy informacji dostępnych w Internecie i jest zbliżona do wartości obliczanej przy pomocy systemu Publish or Perish.
Powrót
Potwierdzenie
Czy jesteś pewien?